Wyposażenie kawiarni – co jest niezbędne? TOP 3

Kompletując wyposażenie restauracji, baru, kawiarni czy cukierni wiele urządzeń, sprzętów i akcesoriów jest niezbędnych. Warto najpierw określić profil swojej działalności, a następnie sporządzić listę koniecznych rzeczy i wybrać się do profesjonalnej hurtowni. Podpowiadamy, co jest must have w przypadku cukierni – oto nasz TOP 3.

Podstawowe wyposażenie kawiarni

Nie ma znaczenia, czy kompletujesz wyposażenie restauracji, baru czy kawiarni – warto zrobić sobie listę wydatków i dobrze przemyśleć pierwsze zakupy. W przypadku kawiarni oraz cukierni niezbędny będzie m.in. automatyczny ekspres do kawy, maszyny do lodów czy witryny chłodnicze – poniżej znajdziesz szczegóły.

Automatyczny ekspres do kawy

Do przyrządzenia różnych napojów kawowych i mlecznych – jak espresso, latte, flat white czy cappuccino – niezbędna jest odpowiednia maszyna. W kawiarni oraz cukierni najlepiej sprawdzi się profesjonalny automatyczny ekspres do kawy – jeśli kompletujesz wyposażenie restauracji lub innego lokalu, będzie to ważny punkt na liście zakupów.

Do profesjonalnego użytku najlepszy jest automatyczny ekspres do kawy, bo zapewnia szybkość, dobrą jakość i powtarzalność produktu. Zwróć uwagę na jego moc, jakość wykonania, serwis i łatwość obsługi, gdyż są maszyny zapewniające na przykład 25, 100 czy ponad 3000 kaw dziennie.

Witryna chłodnicza

Odpowiednie przechowywanie produktów lub już gotowych deserów ma kluczowe znaczenie, gdyż może zwiększyć ich sprzedaż. Lody, tiramisu czy inne słodkości będą kusić klientów, jeśli je odpowiednio wyeksponujesz – na przykład w witrynie, która zapewni im dobrą prezencję oraz optymalną temperaturę. Jest to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia restauracji, kawiarni czy cukierni.

Maszyna do lodów

Lody i sorbety to doskonała opcja na gorące dni, niezwykle popularne nie tylko wśród dzieci. Lody w kawiarni i cukierni to obowiązkowa pozycja w menu – zwłaszcza przygotowywane samodzielnie na miejscu. Profesjonale urządzenie sprawi, że będziesz podążać za modą – na rynku jest wiele sprzętów do różnych lokali. Mogą stanowić wyposażenie restauracji czy kawiarni, gdzie serwowane są pierwszorzędne desery.

Poza tymi urządzeniami przydatne będą też m.in. gofrownica, naleśnikarka, witryny cukiernicze, czekoladziarki, frezery do lodów, blender, akcesoria dla profesjonalnych baristów, urządzenia do bitej śmietany i inne akcesoria. Wiele zależy od konkretnego profilu działalności.

Wyposażenie kawiarni – co jest niezbędne? TOP 3
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *