Wybór domeny internetowej. Jak się za to zabrać?

Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności w sieci, zawsze zmuszony jesteś założyć stronę www, która pozwoli Ci zaistnieć w Internecie, jednak nie zapominajmy, że witryna witrynie nierówna a jednym z najważniejszych czynników decydujących o rozpowszechnieniu serwisu wśród internautów okazuje się jej adres, a ściślej rzecz biorąc domena, która się na niego składa.

Czym jest domena?

Jako domenę www rozumie się nazwę strony, dzięki której można zbudować kompletny adres internetowy odsyłający użytkownika sieci na określoną witrynę. Wpisywanie domeny w pasek przeglądarki daje sposobność przekierowania nas do zawartości konkretnego serwisu, dlatego też niesamowicie istotne jest wybranie na tyle chwytliwej ale i zarazem dość nieskomplikowanej i wręcz prostej nazwy, aby nie odstraszyć internautów, zaś ich zainteresować na tyle, by regularnie odwiedzali proponowaną platformę. Nie ma w tym wypadku najmniejszego znaczenia, czy chodzi o funkcjonowanie online sklepu www, czy może serwisu informacyjnego, portalu, czy wirtualnej bazy danych. Domena jest często kluczem do sukcesu strony w Internecie.

Czym się kierować?

Inwestując w stronę www oraz co za tym idzie konkretną domenę, jaka będzie do niej prowadziła, zawsze powinieneś przeprowadzić na wstępie wnikliwą selekcję dostępnych, wolnych nazw. Na co w szczególności zaleca się zwrócić uwagę? Otóż nie zapomnij o gruntownym sprawdzeniu historii domeny. Istotne jest zwłaszcza skrupulatne przeglądnięcie, co kiedyś kryło się pod konkretną nazwą adresową. W tym celu wystarczy skorzystać z powszechnie dostępnego narzędzia internetowego jakim jest zupełnie bezpłatna wyszukiwarka Archive Wayback Machine. Wpisujesz określoną domenę i po zaledwie paru sekundach zostajesz przekierowany do wirtualnego kalendarza przeszłych lat. Wybierasz konkretną datę i trafiasz na stronę wówczas działającą. Możesz zobaczyć, co się na niej niegdyś znajdowało, jakiego typu był to serwis oraz co prezentował odwiedzającym go internautom. Jeżeli ostatecznie stwierdzisz, że domena Ci odpowiada, możesz nawiązać współpracę z firmami typu Hekko, za pośrednictwem których dokonasz błyskawicznej rejestracji i przejmiesz wolną nazwę. Z czasem będziesz mógł domenę przedłużać i do woli z niej korzystać, przypisując ją do swojej strony www.

Wybór domeny internetowej. Jak się za to zabrać?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *