Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach komercyjnych w UK

Każda firma potrzebuje do swojego rozwoju nie tylko pomysłów i pieniędzy, ale także bezpieczeństwa. Nie wszystko da się przewidzieć, a niektóre komplikacje mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

Dlatego, jeśli chcesz zapewnić swojemu biznesowi dobre warunki do dalszego wzrostu, powinieneś zadbać o odpowiednie ubezpieczenie komercyjne.

Jeśli chodzi o polisy ubezpieczeniowe dla firm dostępne w Wielkiej Brytanii, to możemy podzielić je na dwie podstawowe kategorie: dobrowolne, oraz te wymagane przez prawo.

Ubezpieczenia obowiązkowe

Commercial vehicle insurance

Każdy samochód, nawet prywatny samochód pracownika, który wykorzystywany jest w czasie wykonywania pracy, musi posiadać wykupione ubezpieczenie biznesowe. Taka polisa musi obejmować przynajmniej 3rd party liability, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, możliwe jest jednak dokupienie dodatkowych opcji dotyczących np. pomocy na wypadek awarii pojazdu w trakcie jazdy.

Employers’ liability insurance

Jest to ubezpieczenie przeznaczone dla firm zatrudniających pracowników. Chroni ono pracodawcę przed konsekwencjami finansowymi w przypadku pojawienia się roszczeń ze strony pracownika. Roszczenia te mogą wynikać z problemów zdrowotnym spowodowanych wykonywaną pracą lub wypadkiem związanym z obowiązkami służbowymi.

Ubezpieczenia dobrowolne

Poza ubezpieczeniami, które jesteś prawnie zobowiązany wykupić w momencie zakładania określonej działalności, istnieje również osobna grupa, z której możesz wybrać te rozwiązania, które będą najkorzystniejsze dla Twojego biznesu. Na ostateczny wybór wpływ będzie miał rodzaj prowadzonej działalności oraz to, co jest Ci potrzebne do jej nieprzerwanego działania.

Professional indemnity insurance

Jest to polisa, która zabezpiecza Twoją firmę na wypadek popełnienia przez Ciebie lub Twojego pracownika błędu w czasie wykonywania czynności służbowych. Ta forma ochrony zyskuje coraz większą popularność w branżach doradczych oraz usługowych, w których specjaliści narażeni są na ewentualne zarzuty klientów dotyczące udzielenia niekorzystnej porady lub zaniedbania swoich obowiązków.

Product liability insurance

Ten rodzaj zabezpieczenia skierowany jest do firm i zakładów zajmujących się produkcją towarów. Udziela ochrony przed konsekwencjami finansowymi w sytuacji, gdy produkt okaże się wadliwy i jego użycie doprowadzi do szkody lub uszczerbku na zdrowiu klienta.

Public liability insurance

Ta forma ubezpieczenia jest odpowiednikiem znanej w Polsce polisy OC, czyli ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Zapewnia ochronę na wypadek poniesienia przez osoby postronne jakiejkolwiek szkody wynikającej z prowadzonej przez firmę działalności.

Business equipment insurance

Warto rozważyć wykupienie tej polisy, jeżeli w swojej działalności wykorzystujesz specjalistyczny sprzęt. Dzięki temu rozwiązaniu nawet w sytuacji, kiedy ulegnie on uszkodzeniu lub zostanie skradziony, będziesz w stanie zminimalizować poniesione szkody.

Jak wybrać korzystną ofertę?

Brytyjski rynek ubezpieczeń jest bardzo rozbudowany i znalezienie odpowiedniej oferty może być trudnym zadaniem. Istnieją jednak sposoby, które mogą ułatwić podjęcie takiej decyzji. Pierwszym z nich jest skorzystanie z internetowych porównywarek, które pozwolą wygodnie i szybko porównać ze sobą wiele różnych ofert. Drugim sposobem jest poszukanie pomocy u doświadczonego doradcy ubezpieczeniowego, który będzie w stanie doradzić Ci właściwe rozwiązania.

Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach komercyjnych w UK
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *