Ubezpieczenie dla studenta – na co zwrócić uwagę?

Pięcioletni okres nauki na wyższej uczelni to specyficzny czas w życiu każdego człowieka. Niezależnie od tego, jaki tryb studiów wybierzesz, warto, byś zastanowił się nad swoim finansowym zabezpieczeniem.

W przypadku zdrowotnych komplikacji, nie będziesz musiał martwić się o profesjonalną opiekę medyczną, a problem kolejek w publicznych placówkach NFZ będziesz Ci znany jedynie z opowieści kolegów lub koleżanek.

Prywatna polisa

Świadczenie zakupione u przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej to idealne rozwiązanie. Profesjonalny doradca ułatwi Ci wybór najlepszego zakresu ochrony. Możesz również zapoznać się z ofertą agencji cuk.pl. Polisy NNW dla studentów nie są drogie, ponieważ, podobnie jak w przypadku świadczeń dla uczniów szkoły podstawowej, objęte są one dodatkową ulgą. Za podstawowy wariant ochrony trzeba zapłacić jedynie 35 zł. W razie wypadku suma odszkodowania będzie wynosiła 16 000 złotych.

Polisa na uczelni

Każdy student przed ukończeniem dwudziestego szóstego roku życia może skorzystać z ubezpieczenia oferowanego przez uniwersytet. Najczęściej jest to polisa NNW, gwarantująca wsparcie finansowe w przypadku poważnego zachorowania, wypadku komunikacyjnego lub doznanej kontuzji. Zakup ubezpieczenia nie gwarantuje jednak jego właścicielowi swobodnego dostępu do opieki medycznej lub pokrycia kosztów związanych z zakupem środków leczniczych. Aby skorzystać ze świadczenia nie można jednak:

  • prowadzić działalności gospodarczej,
  • podlegać ubezpieczeniu jako członek rodziny,
  • pracować w oparciu o umowę,
  • pobierać świadczeń emerytalno-rentowych,
  • być stypendystą.

Skreślenie z listy studentów równoznaczne jest z automatycznym przerwaniem ważności polisy. Prywatne ubezpieczenie to o wiele bardziej korzystne i komfortowe rozwiązanie.

Studia to wyjątkowy czas dla każdego człowieka. Dzięki zakupie polisy ubezpieczeniowej nie będziesz musiał martwić się o finansowe problemy w przypadku nagłego wypadku lub choroby. Pamiętaj, że komfort życia jest najważniejszy. Zadbaj o niego już dziś, wybierając najlepszą opcję ubezpieczenia dla siebie.

Ubezpieczenie dla studenta – na co zwrócić uwagę?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *