Rejestracja spółki w UK

Jedną z popularnych form prowadzenia działalności w UK jest spółka LTD, która stanowi odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Różnica polega na tym, że prowadzenie takiej firmy w Anglii nie wiąże się z koniecznością dopełnienia tak wielu formalności, jak w Polsce, a przy tym jest mniej kosztowne. Rejestracja spółki w UK odbywa się bardzo szybko – przedsiębiorca może złożyć odpowiednie wnioski osobiście bądź za pośrednictwem internetu, może również skorzystać z pomocy biura księgowego, które zarejestruje spółkę w jego imieniu.

Dlaczego spółka LTD?

Istnieje wiele powodów, dla których rejestracja spółki w UK jest opłacalna. Przede wszystkim działalność w tej formie przynosi wiele korzyści finansowych i osobistych nawet tym osobom, które nie są stałymi mieszkańcami, ani nawet rezydentami Wielkiej Brytanii. To, a także dużo niższe podatki i składki, większa stabilność i przewidywalność przepisów prawa sprawiają, że na prowadzenie własnej firmy w UK decyduje się wiele osób, w tym także mieszkańcy innych państw członkowskich Unii Europejskiej.

W wielu przypadkach spółkę LTD udaje się zarejestrować już w ciągu 24 godzin, o ile przedsiębiorca przygotuje wcześniej wszelkie niezbędne dokumenty. Komplet dokumentów można dostarczyć do polskiego biura księgowego (zobacz Accountancy 4 You), które zajmie się wypełnieniem wniosków i w imieniu klienta przekaże je do odpowiednich instytucji. Rejestracja spółki w UK będzie możliwa po okazaniu dwóch dokumentów tożsamości oraz dokumentu, który potwierdzi adres zamieszkania. Konieczne jest również wskazanie adresu, pod którym będzie prowadzona działalność.

Rejestracja spółki w UK – udziałowcy

Spółka LTD zakładana jest przez udziałowców. Nie ma przeciwwskazań by była to tylko jedna osoba – wówczas posiada 100% udziałów i jest jednocześnie dyrektorem spółki. Dyrektor spółki LTD może sprawować swoją funkcję, a także pobierać wynagrodzenie dyrektorskie z powołania na podstawie uchwały wspólników. Wynagrodzenie może być opodatkowane zgodnie z Konwencją o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a Wielką Brytanią.

Wśród korzyści, które wiążą się z prowadzeniem działalności w formie spółki LTD, należy wymienić również: wysoką kwotę wolną od podatku, wysoki limit zwolnienia z rejestracji od podatku VAT czy brak zaliczek miesięcznych i kwartalnych na podatek Corporation Tax. Udziałowcy spółki LTD ponoszą zatem znacznie niższe koszty aniżeli osoby prowadzące bliźniaczą spółką z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce.

Obsługa spółki LTD

Rejestracja spółki w UK, zwłaszcza jeśli przedsiębiorca korzysta z pomocy polskiego biura księgowego, to proces bardzo szybki. To samo biuro może zająć się prowadzeniem księgowości firmy. Podpisanie umowy na usługi księgowe nie jest wymogiem koniecznym to prowadzenia działalności spółki, ale z pewnością stanowi ogromne ułatwienie dla przedsiębiorcy i daje gwarancję, że wszystkie terminy zostaną dotrzymane, a rozliczenia sporządzone prawidłowo.

Rejestracja spółki w UK
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *