Prywatne ubezpieczenia pracownicze

Pakiety medyczne w firmach stały się niejakim standardem. Rekrutujący bardzo często słyszą pytanie o prywatną opiekę medyczną, co oznacza, że jest to istotne z punktu widzenia kandydata, a kolejno pracownika. Dzisiaj, na rynku dostępny jest cały wachlarz usług związanych z prywatną opieką lekarską, jednak nadal niektóre firmy mają z tym problem. Poniżej przedstawiono opis wyżej wymienionych świadczeń medycznych oferowanych przedsiębiorstwom.

Dlaczego warto zainwestować w prywatne ubezpieczenie pracowników?

Przede wszystkim pakiety medyczne oferowane przez pracodawców często wpływają na pozyskiwanie przez nich lepszych pracowników. Taki benefit poprawia wizerunek całego przedsiębiorstwa, nie tylko dla pracownika, ale także dla jego rodziny. Co więcej, w tym świadczeniu przejawia się troska o zdrowie ludzi, a z drugiej strony dbałość o wyniki firmy. Prywatna opieka lekarska oznacza krótsze kolejki do lekarzy, mniej chorych pracowników, a co za tym idzie ich lepszą wydajność i wyższe wyniki.

Czym jest prywatne ubezpieczenie medyczne?

Dla pracowników stanowi ono alternatywę dla publicznej służby zdrowia. Usługi medyczne dla firm oferują nielimitowane wizyty lekarski i zabiegi, a w zależności od wielkości wybranego pakietu w ich skład wchodzić mogą również rehabilitacje czy konieczne operacje. Dla zatrudnionych oferowane prywatne usługi medyczne często wygrywają z publiczną służbą zdrowia, ponieważ przede wszystkim skracają czas oczekiwania na wizytę i generują mniej formalności.

Dostępne rozwiązania dla firm

Wszystko zależy od wybranego pakietu usług medycznych, a bardzo często firmy oferują swoje usługi „szyte na miarę” dla danego przedsiębiorstwa. Bardzo często firmy decydują się na rozbudowaną opiekę medyczną, rozwiązując to w taki sposób, że pracownicy sami współfinansują część ponoszonych kosztów, składki najczęściej wynoszą poniżej 50 złotych, jednak wszystko uzależnione jest od pracodawcy. To on wybiera zakres usług medycznych, dostępne placówki i wysokość kosztów ponoszonych przez zatrudnionych.

Prywatne ubezpieczenia pracownicze
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *