Oferty pracy w niemieckiej opiece

Przeglądając portale oraz wszelkiego rodzaju grupy z ofertami pracy na pewno zauważyłaś, że widać tam bardzo dużo ofert dla osób chcących rozpocząć pracę w niemieckiej opiece osób starszych. Duże zapotrzebowanie na tego typu usługi wynika z szybkiego starzenia się niemieckiego społeczeństwa, gdzie co roku przybywa coraz więcej osób zaawansowanych wiekowo. Wiele z nich cierpi na wszelkiego rodzaju choroby, które sprawiają że zmuszone są one do korzystania z pomocy osób trzecich. Jeśli takiej pomocy nie jest w stanie udzielić im rodzina, to zadanie to przejmuje właśnie opiekunka seniora.

Oferty pracy dostępne w opiece w Niemczech są atrakcyjne dla osób z Polski ora z innych krajów naszej części Europy. Doświadczona opiekunka osoby starszej, która zna język niemiecki, może liczyć na oferty miesięcznego wynagrodzenia w kwocie około 1700 euro netto. Takie stawki oferuje między innymi agencja opiekunek osób starszych Veritas Opieka, która od lat łączy niemieckie rodziny z polskimi opiekunkami. Dużym plusem tej pracy jest także to, że opiekunka osoby starszej ma zapewnione darmowe zakwaterowania oraz wyżywienie. Koszty obu tych rzeczy pokrywa senior lub jego rodzina. Ponadto Veritas Opieka oferuje swoim opiekunkom darmowy transport na miejsce wykonywania zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju.

Jednak aby zacząć pracę w branży opieki w Niemczech trzeba spełnić przynajmniej dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, znać język niemiecki na poziomie komunikatywnym, tak aby bez problemów dogadać się zarówno z seniorem, jak i jego rodziną oraz osobami trzecimi. Po drugie, konieczne jest już posiadania doświadczenia w opiece nad osobami dorosłymi, które zdobyliśmy, albo podczas wcześniejszej pracy w tej branży, lub podczas sprawowania opieki nad, na przykład, własnymi dziadkami, czy rodzicami. Oczywiście przyda się także umiejętność ugotowania obiadu, upieczenia ciasta, posprzątania, czy zadbania o ogród. Więcej informacji na temat najnowszych ofert pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: Opieka Niemcy oferty pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.