O czym warto pamiętać, urządzając biuro?

Urządzanie biura bez względu na jego wielkość jest niezwykle istotne i nie chodzi jedynie o aspekt wizualny, ale także o wygodę pracy. O czym więc trzeba pamiętać i jak zrobić to dobrze? Oto kilka ważnych wskazówek.

Co wziąć pod uwagę organizując biurową przestrzeń?

Zastanawiając się, jak zorganizować swoje biuro, weź pod uwagę aktualne trendy, ale przede wszystkim specyfikę swojej działalności, charakter branży i wykonywanej pracy. Biura dużej, rozwijającej się firmy są inaczej urządzone niż biura małej firmy działającej na rynku lokalnym. Biuro reklamowe i biuro rachunkowe potrzebują zupełnie innych wnętrz. Różne układy mebli sprawdzają się w miejscach pracy sekretarek czy informatyków. Powodem są zróżnicowane potrzeby przechowywania i organizacji przestrzeni biurowej. Dobry szef planuje organizację biura biorąc pod uwagę nie tylko swoje potrzeby, ale także stwarza w nim ułatwienia dla swoich pracowników.

Jakie meble są niezbędne w biurze?

Biuro powinno być wygodne. Podstawą są tu odpowiednie meble biurowe, które zapewniają prawidłową postawę podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz łatwy dostęp do niezbędnych materiałów i narzędzi. Odpowiednie biurko stanowi podstawę w urządzaniu przestrzeni biurowej. Powierzchnia stołu powinna być wielkością dopasowana do wykonywanych czynności. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są biurka z regulacją wysokości, których blat można dostosować do wysokości osoby przy nim pracującej. Do wygodnego biurka najlepiej wybrać ergonomiczne krzesło z profilem oparcia. Pamiętaj, że krzesła biurowe są ważne nie tylko dla wygody, ale również dla zdrowia pracowników. Ich wybór musi być dobrze przemyślany. Przy wyborze krzesła biurowego warto również zamówić krzesło konferencyjne dopasowane do pomieszczenia, w którym odbywają się spotkania i szkolenia dla klientów i pracowników. Stoły i krzesła można zobaczyć przeglądając ofertę firmy 10office.

Oczywiście rodzaj mebli zależy od działalności firmy. Jednak można uznać, że funkcjonalnie urządzone biuro powinno posiadać:

  • szafy o dużej pojemności potrzebne do przechowywania dokumentów. Pomocne mogą być również dodatkowe półki, szuflady i stoliki. Ponadto należy zwrócić uwagę na wspólne obszary, w których pracownicy odpoczywają lub zbierają się na spotkania. Modułowe nowoczesne meble są do tego idealne,
  • otwarte przestrzenie biurowe wymagają dźwiękoszczelnych ekranów. To znacznie zmniejsza poziom hałasu i ma bezpośredni wpływ na wydajność i koncentrację pracowników. Świetnym sposobem są również akustyczne panele tapicerowane, które są częstym rozwiązaniem w wielkich biurowcach zamawiających meble biurowe w Warszawie,
  • naturalna roślinność zwiększa wilgotność powietrza oraz pochłania szkodliwe substancje. Wyposażeniu biura w niewielkie rośliny stanowi nie tylko element dekoracyjny, ale także pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników poprawiając produktywność.

Jakie powinno być oświetlenie w dobrze urządzonym biurze?

Dobre oświetlenie jest bardzo ważne. Brak odpowiedniego oświetlenia negatywnie wpływa na zdrowie, zachowanie i motywację. Dlatego najlepiej jest, aby biuro miało dużo naturalnego światła. Jeśli jednak go brakuje, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie sztuczne jak najbardziej zbliżone barwą do naturalnego światła. Nie powinno być ono zbyt jasne, ani zbyt zimne. Oświetlenie do pracy biurowej powinno zapewniać światło rozproszone, pozbawione kontrastu i nie tworzyć cienia. Wybór niewłaściwego oświetlenia może powodować zmęczenie oczu, ból lub pieczenie. A wszystko to negatywnie wpływa na pracowników.

Tekst sponsorowany: Nowoczesne i stylowe meble biurowe – 10office – https://www.10office.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.