O CO CHODZI Z ODLICZENIEM PODATKOWYM PRZY KORZYSTANIU Z LEASINGU? SPRAWDZAMY

Skomplikowane analizy, dane i wiele możliwości… Można się w tym wszystkim zupełnie pogubić! Z pomocą przychodzi ten artykuł, który pomoże Ci poznać szczegóły dotyczące odliczania podatkowego podczas korzystania z leasingu.

Leasing samochodu osobowego używanego kusi nie tylko posiadaczy firm, ale również osoby prywatne. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego kredytu, a poza tym może być bardzo opłacalna. Warto pamiętać o tym, że w obecnie działających przepisach można znaleźć informację o tym, że możliwe jest odliczenie pięćdziesięciu procentu VAT od pojazdu, który jest użytkowany w tak zwany sposób mieszany. Oznacza to tyle, że w jednej połowie używa się go do celów służbowych, a w drugiej do celów prywatnych. Bardzo istotnym elementem jest to, że jeżeli auto jest całkowicie używane do celów służbowych, w takiej sytuacji od VAT można odliczyć w stu procentach.

Podatek dochodowy, poznaj jego tajniki

Leasing samochody osobowe to bardzo popularna praktyka wśród przedsiębiorców. To dobrze, ponieważ w takiej sytuacji klienci mogą liczyć na wiele różnych udogodnień. Na stronie internetowej firmy CLS znaleźć można kalkulator leasingu (https://cls.pl/kalkulator/), gdzie każdy na własną rękę, w bardzo prosty sposób może obliczyć raty. Kiedy przedsiębiorca decyduje się na wynajem długoterminowy może on liczyć na pomniejsze podstawy do opodatkowania związanego z podatkiem CIT albo PIT. W takim przypadku będzie to tak zwany czynsz inicjalny, czyli pierwsza wpłata za auto.

Leasing finansowy

Warto wiedzieć również o tym, że leasing finansowy będzie w pewnym stopniu przypominał kredyt bankowy, a mianowicie pod względem podatkowym. W takiej sytuacji koszt uzyskania przychodu dla konkretnego przedsiębiorcy to amortyzacja.

Konkretna decyzja

Możliwości jest bardzo wiele i każdy jest w stanie znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie. Warto jednak pamiętać o tym, że charakter leasingu musi być bezpośrednio i w odpowiedni sposób dobrany do klienta. Właśnie dlatego warto skorzystać z profesjonalnych porad, których udzielają profesjonalni doradcy. Dzięki temu klient będzie zadowolony przez cały okres trwania umowy, a przypomnijmy, że mogą to być nawet cztery lata! Wiążąc się z konkretną firmą na tak długi czas, warto dobrze przemyśleć swoją decyzję, aby później jej nie żałować. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług sprawdzonych i polecanych profesjonalistów.

O CO CHODZI Z ODLICZENIEM PODATKOWYM PRZY KORZYSTANIU Z LEASINGU? SPRAWDZAMY
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *