Nie tylko dla siebie – mieszkania jako dobry pomysł na inwestycję

Najczęściej mieszkanie kupujemy na własność, aby mieć je dla siebie i swojej rodziny. Jednak obecnie coraz więcej osób decyduje się na kupowanie nieruchomości mieszkalnych jako sposób na inwestycję.

Swoje pieniądze możemy zainwestować na wiele sposobów – możemy wybrać bezpieczne lokaty bankowe, obligacje Skarbu Państwa, ale także możemy w bardziej ryzykowny sposób grać na giełdzie albo skorzystać z oferty funduszy inwestycyjnych. Inwestorzy decydują się również na tak zwane inwestycje alternatywne. Pod tym terminem znajdują się różne metody inwestowania, które nie obejmują tradycyjnego rynku finansowego oraz jego instrumentów. Aktualnie jedną z najpopularniejszych form inwestycji alternatywnych jest kupowanie nieruchomości.

Mieszkanie na wynajem – zarobek lepszy niż na lokacie

Szczególnym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się mieszkania, które przeznaczane są od razu na wynajem. W tym celu kupowane są zarówno mieszkania nowe, które posiadają w swojej ofercie deweloperzy w całym kraju, jak również te z drugiej ręki. Zarobki na mieszkaniach na wynajem mogą być znacznie lepsze niż na lokacie bankowej. Nie są przy tym tak ryzykowne jak giełda czy fundusze. Zarabiać można wtedy na dwa sposoby – przez czynsz otrzymywany przez lokatorów, a także na rosnącej w czasie wartości nieruchomości.

Jak zarobić na mieszkaniu na wynajem?

Zarobki na mieszkaniach na wynajem wynoszą nawet kilka tysięcy złotych w ciągu miesiąca. O zyskach decyduje jednak sporo czynników, które niekiedy są trudne do przewidzenia. Najlepsze zarobki przynoszą inwestycje w mieszkania przeznaczone na wynajem turystyczny, czyli krótkoterminowy. Są one kupowane głównie w centrach dużych miast oraz w miejscowościach turystycznych. Mniejsze, ale też bardziej stabilne zyski daje wynajem długoterminowy, na przykład mieszkania przeznaczone są na wynajmu dla studentów, pracowników, rodzin. Dobra lokalizacja, atrakcyjne wykończenie mieszkania, przystępna cena, a także szczęście do lokatorów – wtedy na mieszkaniu możemy zarobić najwięcej.

Nie tylko dla siebie – mieszkania jako dobry pomysł na inwestycję
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *