Kariera w finansach – o czym należy pamiętać?

Finanse to branża dająca ogromne możliwości rozwijania zawodowej kariery. Młode osoby, które stawiają w niej pierwsze kroki, powinny pamiętać o paru istotnych kwestiach – dzięki temu szanse na sukces są znacznie większe.

Odpowiednie wykształcenie

Każdy, kto chce stać się ekstrem od finansów, nie może zakończyć edukacji wraz ze zdaniem matury. Tytuł magistra jest wręcz nieodzowny – oczywiście trzeba wybrać stosowny kierunek mający związek z omawianą branżą. Rachunkowość, ekonomia, finanse lub kierunki pokrewne to zdecydowanie najlepsza opcja. Najbardziej opłaca się celować w uczelnie, które cieszą się renomą i prestiżem.

Języki obce

Bez znajomości języków obcych trudno marzyć o spektakularnych osiągnięciach w świecie finansów. Angielski to absolutna podstawa, a oprócz tego przydają się także inne języki, np. niemiecki, rosyjski czy francuski. Dobrze jest też zainteresować się mniej popularnymi językami takimi jak japoński, chiński lub arabski. Podczas nauki duży nacisk trzeba kłaść na specjalistyczne słownictwo z zakresu finansów.

Kwalifikacje

Każdy, kto pracuje w finansach, wie doskonale, że nie wolno spoczywać na laurach. Nieustanne podnoszenie kwalifikacji jest w tej branży standardem. Należy m.in. pokusić się o zdobycie kwalifikacji ACCA. Studia można podjąć m.in. w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Przynoszą one szereg korzyści i dają realne szanse na awans. Absolwenci studiów ACCA Professional zdobywają prestiżowe certyfikaty honorowane przez pracodawców nie tylko w Polsce.

Doświadczenie

Doświadczenie wszędzie jest w cenie. Chcąc je zdobyć, na początek trzeba zainteresować się rozmaitymi praktykami i stażami. Nie zawsze są one płatne, niemniej na dłuższą metę okazują się bardzo przydatne. Dla pracodawcy jest to znak, że kandydat jest chętny do pracy i podnoszenia swoich kompetencji.

Cel

Jeśli ktoś pragnie zrobić karierę w branży finansowej, powinien mieć jasno określone cele. W tym kontekście liczą się indywidualne cechy i preferencje oraz możliwości na rynku pracy. Najrządniej jest skoncentrować się na konkretnym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.