Jak wysłać paczkę do Hiszpanii?

Przesyłki do Hiszpanii nie są żadnym problemem. Na krajowym rynku znajdziemy wielu przewoźników, którzy oferują międzynarodowe usługi kurierskie. Nieco trudności może nam przysporzyć jedynie znalezienie najtańszej oferty, ale i na to jest pewien sprawdzony sposób, o którym będzie poniżej!

Paczka do Hiszpanii – czy są dodatkowe opłaty?

W przypadku przesyłki do Hiszpanii nie ma żadnych dodatkowych opłat związanych np. z koniecznością opłacenia cła. Kraj ten, tak jak Polska, należy do Unii Europejskiej i do układu Schengen, co pozwala na bezcłowy przepływ towarów pomiędzy członkowskimi krajami.

Co prawda, biorąc pod uwagę odległość, którą musi przebyć paczka do Hiszpanii, koszty transportu przesyłki będą nieco większe, niż ma to miejsce w przypadku przesyłek krajowych, czy nawet przesyłek do państw, które bezpośrednio graniczą z Polską.

Dlatego też tania paczka do Hiszpanii cenowo oscyluje w okolicach 100 zł. Cena (także termin dostarczenia przesyłki) zależy jednak nie tylko od gabarytów wysyłanych towarów, ale także od dokładnego miejsca nadania i doręczenia. Zawsze tańsze będą wysyłki do większych miast typu Madryt czy Barcelona niż do mniejszych miejscowości. Czas dostarczenia paczki do Hiszpanii to zazwyczaj około 2-4 dni.

Kurier Hiszpania – tanie przesyłki do Hiszpanii

A jak znaleźć kuriera, który oferuje wysyłkę paczki do Hiszpanii najtaniej? Z pozoru zadanie to wydaje się bardzo trudne, jednak wszystko się zmienia, kiedy zdecydujemy się na skorzystanie z porównywarki przesyłek kurierskich międzynarodowych. Znajdziemy tam bowiem nie tylko ceny, ale także przewidywany czas dostarczenia przesyłki do Hiszpanii.

Co najważniejsze, wszystko wraz z zamówieniem kuriera, po odbiór przesyłki i zapłatę za usługę kurierską, załatwimy przez Internet. Dodatkowo na rynku istnieje oferta wyszukiwarek pozwalających znaleźć tanią paczkę do Hiszpanii łącznie z możliwością monitorowania w czasie rzeczywistym całej trasy przesyłki. Dzięki temu można w każdym momencie sprawdzić, gdzie znajduje się wysłana paczka do Hiszpanii albo czy już dotarła do miejsca przeznaczenia.

Jak wysłać paczkę do Hiszpanii?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *