Jak wybrać szafy kartotekowe do swojej firmy?

W dzisiejszych czasach dominują cyfrowe bazy danych, jednak w wielu przypadkach spotkamy się z prawnym wymogiem gromadzenia dokumentacji w formie tradycyjnej. Jest to powszechnie spotykane w niektórych obszarach biznesu, placówkach medycznych, a także firmach zajmujących się budowaniem i magazynowaniem baz danych. Dobrze dopasowane szafy kartotekowe są niezbędnym elementem wyposażenia w takich miejscach.

Czym kierować się przy wyborze szafy?

Wbrew pozorom, zakup odpowiednich mebli do przechowywania baz danych wcale nie jest zadaniem prostym. Szafy kartotekowe muszą spełniać odpowiednie normy, a jednocześnie zapewniam nam oczekiwaną funkcjonalność. Dwie podstawowe cechy, które muszą być spełnione przez szafę kartotekową to: wysoki poziom bezpieczeństwa, a także wygodne użytkowania. Meble są zatem wyposażane w specjalne systemy, które spełniają powyższe potrzeby użytkowników. Jakie możliwości oferują nam nowoczesne szafy kartotekowe?

>Wysoki poziom bezpieczeństwa

W tym aspekcie wyróżniamy dwa mechanizmy. Pierwszym są specjalne prowadnice, które blokują możliwość otworzenia się kilku szuflad naraz. Przechowywane akta są bardzo ciężkie, a co za tym idzie, niekontrolowane wysunięcie się kilku szuflad mogłoby doprowadzić do przewrócenia się szafy. Dodatkowy mechanizm zabezpiecza szufladę przed wypadnięciem z prowadnic. O nasze bezpieczeństwo dbają także specjalne podkładki, które możemy dostosować do powierzchni podłogi. W ten sposób stabilizujemy szafę w idealnym pionie.

Zabezpieczenie danych

Szafy kartotekowe służą zwykle do przechowywania danych osobowych. Aktualnie, przedsiębiorcy muszą być wyjątkowo wyczuleni na wszelkie normy ochrony takowych danych. Szuflady muszą być zatem wyposażone w zamek. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest oczywiście zamek centralny, który pozwala automatycznie otworzyć lub zamknąć wszystkie szuflady jednym przekręceniem kluczyka. Nowoczesne meble posiadają także diodę, która informuje o aktualnej pozycji zamka.

Funkcjonalność i elegancki wygląd

Wykorzystane w szafach kartotekowych prowadnice zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale również wygodę użytkowania. Dzięki nim, jesteśmy w stanie wysunąć ciężką szufladę bez żadnego wysiłku. Producenci umożliwiają również pełne dostosowanie szafy do potrzeb firmy. Klient może wybrać liczbę przegródek, miejsce na dodatkowe formaty, a także kolor ścian bocznych i szuflad, dzięki czemu, szafa kartotekowa dobrze wkomponowuje się w wystój powierzchni biurowej.

Gdzie kupić dobre szafy kartotekowe?

Z pomocą jak zwykle przychodzi nam w tym względzie Internet. Liczne modele szaf kartotekowych możemy zamówić w tym sklepie: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/szafy-do-kopert-format-b5-dokumenty-medyczne/. Klienci mogą dostosować meble do swoich preferencji, a także wybrać oczekiwany kolor z szerokiej palety RAL. Sklep gwarantuje również przystępne ceny oraz wygodne metody dostawy zamówionych mebli.

Jak wybrać szafy kartotekowe do swojej firmy?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *