Jak wybrać ekspres do kawy do biura?

Ekspres do biura powinien cechować się nieprzeciętną wydajnością – należy wziąć pod uwagę, że jest to sprzęt intensywnie eksploatowany, który może ulec przedwczesnej awarii. Zalecany jest zakup profesjonalnego modelu o parametrach użytkowych przystosowanych do warunków użytkowania. Poniższe wskazówki z pewnością ułatwią podjęcie trafnej decyzji. Lepiej zainwestować gotówkę raz, a porządnie niż borykać się z nawracającymi awariami. Nie bez znaczenia jest renoma producenta, a także opinie wystawione przez wcześniejszych klientów.

Czym kierować się podczas wyboru ekspresu do biura?

Wybierając ekspres do biura należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które wpływają na komfort korzystania ze sprzętu. Należy podkreślić, że nie istnieje urządzenie, które w absolutnie każdym przypadku sprawdzi się tak samo dobrze.

  • Natężenie ruchu – przed zakupem biurowego ekspresu do kawy należy oszacować natężenie ruchu panujące w danym miejscu. Liczy się nie tylko liczba pracowników, ale również średnia liczba klientów/kontrahentów, którym przygotowywany jest napar. Wydajność profesjonalnego sprzętu zwykle określana jest w ilości filiżanek. Posiada on znacznie większe pojemniki na zasoby (kawę, wodę, mleko), dzięki czemu nie wymaga częstego uzupełniania.
  • Częstotliwość użytkowania – intensywnie użytkowany ekspres do kawy jest narażony na kłopotliwe awarie. Właśnie dlatego już na samym początku należy określić orientacyjną częstotliwość eksploatacji. Wiadomym jest, że w miejscu, gdzie przygotowywanych jest kilka filiżanek kawy dziennie niepotrzebny jest model o jakości premium, który kosztuje dość dużo.
  • Miejsce eksploatacji – wymiary ekspresu biurowego odgrywają bardzo ważną rolę. Sprzęt o sporych gabarytach sprawdza się w przestronnych pomieszczeniach. Małe urządzenia najczęściej umieszczane są w firmowej kuchni, której powierzchnia bywa mocno ograniczona.
  • Warunki otoczenia – dobry ekspres do biura powinien być odporny na oddziaływanie negatywnych czynników otoczenia. Warto jest zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów została wykonana obudowa. Powinna być ona mocna i niepodatna na uszkodzenia.

Jakie cechy powinien mieć profesjonalny ekspres do kawy?

Biurowy ekspres do kawy jest droższy od standardowego urządzenia, jednak należy uwzględnić, że jest on użytkowany o wiele częściej. Niektóre modele umożliwiają przygotowanie kilkuset filiżanek naparu dziennie, co jest znakomitym wynikiem. Oczywiście podstawą jest to, aby właściwie dobrać sprzęt do miejsca eksploatacji. Nie ma sensu inwestować kilkunastu tysięcy złotych w urządzenie dedykowane lokalom gastronomicznym, jeśli zapotrzebowanie na kawę nie jest zbyt wysokie.

Profesjonalny ekspres do kawy powinien wyróżniać się:

  • Sprawnym działaniem – istotne jest to, aby zaparzenie kawy nie trwało zbyt długo. Warto zwrócić uwagę na to, ile trwa przygotowanie sprzętu do pracy.
  • Niską awaryjnością – urządzenie powinno zagwarantować pożądany poziom niezawodności. Niezwykle ważne jest to, aby nie było ono podatne na usterki mechaniczne lub błędy oprogramowania. Nie zaszkodzi zapoznać się z opiniami użytkowników, które mogą okazać się pomocne.
  • Funkcjonalnością – trzeba uwzględnić, że każdy posiada zupełnie inne upodobania. Najlepiej, aby sprzęt oferował kilka lub kilkanaście rodzajów kawy, tak aby znalezienie odpowiedniego wariantu nie stanowiło żadnego wyzwania.
  • Wytrzymałością – cechy fizyczne także mają znaczenie. Ekspres biurowy musi być solidny, tak aby przez długie lata pozostał w nienaruszonym stanie.
  • Intuicyjną obsługą – należy mieć świadomość, że z urządzenia będzie korzystać wiele osób, a nie każdy posiada wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii.

Ci, którzy poszukują sprawdzonego ekspresu do biura powinni zapoznać się z ofertą marki Bezzera. W bogatym asortymencie dostępne są wydajne, funkcjonalne, a zarazem bezawaryjne sprzęty, które doskonale sprawdzają się w firmach oraz zakładach pracy. Uczciwe ceny zachęcają do dokonania zakupu. Sporym plusem jest także różnorodność urządzeń – dzięki temu bez większego wysiłku można znaleźć model w pełni dopasowany do osobistych wymagań.

______________________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Caffe Millimo

Jak wybrać ekspres do kawy do biura?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *