Jak urządzić nowoczesne biuro?

Biuro jest wizytówką firmy. Spędzamy w nim jedną trzecią doby, dlatego ważna jest odpowiednia aranżacja pomieszczenia. Od tego, jak urządzone jest biuro zależy wydajność pracy i zdrowie osób w nim pracujących.

Biurko i fotel

Jednym z najważniejszych mebli biurowych jest biurko. Minimalna szerokość blatu powinna wynosić 120 cm, a głębokość od 60 d 80 cm. Bardzo ważna jest możliwość regulacji wysokości blatu, wtedy zapewnimy wygodę zarówno osobie o niskim, jak i wysokim wzroście.

Takie wymiary zapewnią użytkownikowi biurka swobodę ruchów, pozwolą łatwo rozmieścić niezbędne sprzęty takie, jak monitor, klawiatura i wszelkie akcesoria biurowe. Biurko powinno być wyposażone w odpowiednią ilość szufladek i szafek, które zapewnią pracownikowi szybki i łatwy dostęp do najważniejszych narzędzi pracy i do dokumentów.

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia stanowiska pracy jest fotel biurowy. Musi posiadać odpowiednio wyprofilowane oparcie, wygodne siedzisko, najlepiej, by był wyposażony w regulowane podłokietniki oraz regulowany zagłówek.

Inne meble

Przy zakupie mebli biurowych warto uwzględnić fakt, że pracownicy będą korzystali z tych mebli codziennie przez długi czas. Warto rozważyć zakup mebli metalowych. Metalowa szafa czy regał metalowy to meble, które dobrze zniosą ciężar przechowywanych tam dokumentów. Poza tym meble metalowe łatwo utrzymać w czystości.

Kolorystyka biura i oświetlenie

W aranżacji biura istotną rolę odgrywa kolorystyka. Jaskrawe kolory niekorzystnie wpływają nie tylko na pracowników, ale też na interesantów, poza tym mają negatywny wpływ na oczy. Ciemne kolory też nie są wskazane, gdyż szybciej powodują znużenie. Najlepiej wybrać kolory stonowane w jasnych odcieniach, np. jasny róż, beż czy jasna zieleń.

Bardzo ważnym elementem podnoszącym wydajność pracy jest oświetlenie pomieszczenia. Nieodpowiednie oświetlenie nie służy intelektualnej produktywności. Ważnym elementem wpływającym na wydajność pracy jest temperatura panująca w biurze. Optymalna to 21-23 stopnie Celsjusza.

Rośliny

Warto postarać się o rośliny do biura. Zieleń relaksuje, a kwiaty doniczkowe zapewnią w biurze czyste powietrze, spokojniejszą atmosferę, a tym samym zwiększą wydajność pracy. Trzeba tylko wybrać takie gatunki, które nie potrzebują szczególnej pielęgnacji i łatwe w utrzymaniu, a jednocześnie są estetyczne. Do takich roślin należy np. skrzydłokwiat lub figowiec benjamiński.

Jak urządzić nowoczesne biuro?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *