Jak urządzić biuro w małej firmie?

Meble, urządzenia, notatniki, teczki z dokumentami – jak to wszystko pomieścić, gdy dysponujesz niewielką ilością wolnego miejsca? Chociaż aranżowanie małych pomieszczeń nie należy do prostych zadań, nie warto załamywać rąk. Na szczęście istnieją sposoby na urządzenie niedużego biura, które pozwolą stworzyć przestrzeń funkcjonalną i komfortową, będącą zarazem wizytówką Twojej firmy.

Powiększ optycznie niedużą przestrzeń

Małe biuro stanie się jeszcze mniejsze, jeżeli użyjesz nieodpowiednich kolorów. Lepiej zrezygnować z ciemnych ścian i obić mebli oraz wzorzystych tapet. Aranżując biuro niewielkiej firmy, wybieraj jasne barwy dające wrażenie czystości i przestronności. Doskonale sprawdzą się różne odcienie bieli i beżu. W przypadku niedużych pomieszczeń trzeba wystrzegać się mebli w dużych rozmiarach. Złym pomysłem będzie masywne krzesło biurowe albo ogromny blat stołu – takie elementy wyposażenia dodadzą wystrojowi ciężkości i zabiorą sporo potrzebnego miejsca. Pamiętaj też, by zachować umiar w dekorowaniu wnętrza. Wystarczy kilka ozdobnych akcentów – zbyt wiele akcesoriów nie tylko niepotrzebnie zabierze wolną przestrzeń, ale też sprawi, że wnętrze będzie wyglądać na przepełnione i przytłaczające.

Dobierz niezbędne meble

Biuro trzeba koniecznie wyposażyć w odpowiednią liczbę biurek. Ich wymiary powinny pozwalać pomieścić wszystko, co przydaje się w codziennej pracy – komputer, telefon, notatnik i inne akcesoria. Do biurek dobierz ergonomiczne fotele biurowe, które zapewnią plecom właściwe oparcie. Nie zapomnij też o regałach i szafach pozwalających zachować porządek i lepiej zorganizować codzienne zadania. Jeżeli nie masz miejsca na to, by je ustawić, pomyśl o wiszących szafkach i półkach.

Wygodne meble do biura znajdziesz na stronie https://duncan.com.pl. Możesz skompletować tam zestaw, który będzie funkcjonalny, ergonomiczny i stylowy. Jeżeli z kolei urządzasz swoje stanowisko pracy, masz szansę zobaczyć nowoczesne meble gabinetowe i wybierać spośród wielu wariantów – od klasycznych po futurystyczne i nietuzinkowe.

Pamiętaj o oświetleniu

Często powtarzana przez architektów zasada „mniej znaczy więcej” odnosi się również do kwestii oświetlenia małego biura. W niewielkim pomieszczeniu nie sprawdzą się duże stojące lub wiszące lampy, dające intensywne światło. Takie oświetlenie daje przytłaczający efekt. Warto za to zdecydować się na oświetlenie punktowe albo podwieszane sufitowe. Do niedużego biura nadają się też małe reflektory o regulowanym kącie nachylenia. Odpowiednie doświetlenie stanowisk pracy zapewnią lampy stołowe. Najlepiej dobrać do nich świetlówki lub żarówki LED o chłodnej barwie (powyżej 5000 kelwinów). Ten rodzaj oświetlenia pozytywnie wpływa na koncentrację i efektywność pracowników.

Aranżacja niedużej przestrzeni biurowej to niełatwe zadanie. Kluczem do urządzenia wygodnego miejsca pracy będą odpowiednio dobrane meble biurowe, właściwe oświetlenie oraz rozwiązania optycznie powiększające pomieszczenie. Stosując powyższe wskazówki, możesz zyskać pewność, że mimo ograniczonej ilości wolnego miejsca, stworzysz wygodne i przyjazne wnętrze, w którym z przyjemnością wykonuje codzienne obowiązki.

Jak urządzić biuro w małej firmie?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *