Giełda Papierów Wartościowych nie taka straszna, jak ją malują

Wall Street, maklerzy giełdowi wykrzykujący zlecenia kupna i sprzedaży, na około tysiące monitorów wyświetlających czerwono-zielone wykresy. Ciągle zmieniające się liczby, linie trendów, hossa i bessa, wielkie zyski i wielkie straty, euforia i załamanie, a w tle przelewające się miliony dolarów. Rynek akcji od zawsze budził, dalej budzi i nie wydaje się, aby szybko miał przestać budzić wiele emocji, a oprócz tego pobudzać wyobraźnię. Chociaż ten świat może wydawać się odległy i niedostępny oraz przeznaczony tylko dla wybranych, to tak naprawdę dostępny jest dla każdego na wyciągnięcie ręki.

Konto inwestycyjne założyć może każdy, kto ukończył 18 rok życia oraz przeszedł specjalny test kompetencji w wybranym przez siebie domu maklerskim. Tych w Polsce jest kilka, a ich placówki dostępne są w każdym większym mieście. Zanim wejdziecie w świat wielkich inwestycji, trzeba zdobyć odpowiednią wiedzę na temat giełdy, tak abyście nie zgubili się na rynku oraz przeszli wspomniany sprawdzian.

Dotyczy on czysto wiedzy technicznej na temat świata inwestycji i nie jest trudny, nie martwcie się jednak jeżeli pójdzie on wam słabo. Nawet przy małej ilości punktów dopuszczeni zostaniecie do założenia własnego konta inwestycyjnego, wasz dom maklerski jednak przy wielu okazjach ostrzegać was będzie przed ryzykownymi ruchami na giełdzie. Jeżeli po czasie komunikaty staną się natrętne, zawsze możecie wrócić do placówki i napisać test raz jeszcze. Wiedzę na temat rynku akcji znajdziecie w wielu książkach dostępnych na rynku.

Pozwolą one wam na zapoznanie się z giełdą nie tylko od strony technicznej, ale również historycznej i strategicznej. W sieci znajdziecie również tysiące kursów, dzięki którym pogłębicie swoją wiedzę na temat inwestowania. A może chcecie zajmować się Giełdą Papierów Wartościowych profesjonalnie?

Najlepszą jakościowo i najobszerniejszą wiedzę na temat inwestowania pieniędzy otrzymacie w trakcie studiów ekonomicznych. Poznacie na nich od podstaw zasady działania gospodarki i obiegu pieniądza oraz wszystkie zasady, jakie rządzą aktualnymi rynkami finansowymi. Przy wyborze odpowiedniej specjalności, uczelnia przygotuje was do pracowania w roli maklera giełdowego czy doradcy inwestycyjnego.

Z obszerną wiedzą na temat ekonomii oraz odpowiednim doświadczeniem z łatwością znajdziecie prace w domach maklerskich, bankach czy innych instytucjach zajmujących się obrotem pieniędzmi. Świat Giełdy Papierów Wartościowych stać będzie przed wami otworem, a wam nie straszne będą operacje na akcjach, obligacjach czy kontraktach. Jedną z najbardziej znanych uczelni, która specjalizuje się w studiach ekonomicznych i przygotuje was do pracy w roli maklera giełdowego, jest Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na stronie www.ahe.lodz.pl

Giełda Papierów Wartościowych nie taka straszna, jak ją malują
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *