Firma sprzątająca czy osoba zatrudniona na etat – co wybrać

Każde biuro czy magazyn potrzebuje sprzątania – to jasne – w końcu to wizytówka firmy, miejsce reprezentacyjne. Jednak dla właścicieli przedsiębiorstw stanowi to ogromny problem. Czy zatrudnić osobę na etat, czy może podjąć współpracę z firmą sprzątającą? Poznaj wady i zalety obu rozwiązań i wybierz, co będzie korzystniejsze dla Twojej firmy.

Profesjonalne usługi sprzątające – lepszy wybór?

Do zalet z pewnością należy kompleksowość usługi. Doświadczeni fachowcy zajmą się myciem okien, podłóg, wycieraniem kurzy z półek sklepowych i magazynowych, odkurzaniem, a nawet czyszczeniem i myciem elewacji. Większość firm, tak jak Czysty Efekt, w swojej ofercie ma różne usługi sprzątające, z których wybieramy tę odpowiednią do naszych potrzeb. Znajdziemy je na stronie internetowej https://czystyefekt.pl lub kontaktując się telefonicznie. Kolejną zaletą jest fakt, że przedsiębiorcy nie muszą martwić się o zakupy, bo firmy sprzątające posiadają wszystkie potrzebne profesjonalne sprzęty i markowe środki czystości. Dodatkowo usługi wykonywane są w godzinach, które odpowiadają właścicielom, również wieczornych, po zamknięciu.

Sprzątanie firm przez osobę z zewnątrz – zalety

Zatrudniając osobę na etat, zyskujemy przede wszystkim indywidualne podejście. Ustalamy co i kiedy ma być zrobione, jeśli coś nam nie odpowiada, od razu możemy zwrócić uwagę, a powinnością pracownika jest to poprawić. Przy firmie sprzątającej, wątpliwości dotyczące jakości należy przekazać koordynatorowi lub opiekunowi, a nie osobom sprzątającym. Korzyścią dla pracodawcy, wynikającą z zatrudnienia osoby z zewnątrz będzie to, że jej obowiązki nie muszą ograniczać się tylko do sprzątania, w umowie zawieramy, czym zajmować się będzie dana osoba. Zaletą pracownika na etat może być jego pensja – jeśli nie potrzebujemy sprzątania codziennie, poniesiemy niższe koszty niż te za usługi firmy.

Co i kiedy będzie lepszym wyborem?

Opłata za profesjonalne usługi sprzątające może wydawać się wysoka, jednak pod uwagę trzeba wziąć wszystkie koszty, które musielibyśmy ponieść, zatrudniając kogoś do sprzątania: środki czystości, wózek, sprzęty, drabina. Poza tym płacimy tylko za wykonane usługi, nie wypłacamy pensji miesięcznej ani godzinowej, pomijamy też opłaty księgowe (szkolenie BHP, składki, podatek). Faktury za współpracę z firmą sprzątającą, wrzucimy w koszty prowadzenia przedsiębiorstwa. Ogromne znaczenie przy rozwiązywaniu tego dylematu ma metraż – przy dużych przedsiębiorstwach, jedna osoba do sprzątania może sobie nie poradzić lub zajmie jej to znacznie więcej czasu.

W Polsce współpraca z firmą sprzątającą nie jest jeszcze aż tak popularna, jak zatrudnianie osób na etat, jednak korzyści z tego płynące oraz fakt, że firm sprzątających pojawia się coraz więcej, świadczą o ich opłacalności. Przy wyborze pod uwagę należy wziąć różne aspekty, połączyć wszystkie koszty związane z zatrudnieniem nowego pracownika i porównać je z cennikami za usługi profesjonalistów. Dopiero wtedy podejmiemy dobrą decyzję.

Firma sprzątająca czy osoba zatrudniona na etat – co wybrać
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *