Doradca na problemy z VAT’em i innymi podatkami

Podatek od towarów i usług jest tym rodzajem daniny, z jaką spotykamy się najczęściej. Zarówno jako klienci w sklepie, jak i jako kontrahenci przy wystawianiu faktur czy też rachunków. Czasami jednak brakuje nam wiedzy na temat tego podatku oraz sposobu jego rozliczania. W naszym artykule radzimy jak poradzić sobie z prawem podatkowym, które w Polsce jest bardzo skomplikowane.

Specjalista od spraw podatkowych zawsze na miejscu

Co zrobić jeżeli zagadnienia takie jak np. sprzedanie nieruchomości firmowej a VAT lub split payment w małej firmie w ogóle nie są Ci znane? Jeżeli posiadasz odpowiednie środki oraz kiedy liczba spraw dotyczących podatków, z którymi masz problem jest naprawdę duża, zastanów się nad stworzeniem nowego stanowiska. Zatrudnienie profesjonalnego doradcy ds. podatkowych w dziale księgowości będzie dobrym rozwiązaniem. Taka osoba w czasie wolnym od obowiązków związanych z doradztwem w zakresie VAT będzie mogła pomóc przy rozliczeniach oraz dekretowaniach dokumentów księgowych. Oczywiście jednak zatrudnienie nowej osoby z dużą wiedzą w zakresie podatków oznacza spore koszty, raczej większe niż wartość minimalnej krajowej pensji. Należy się z tym liczyć rozważając takie rozwiązanie.

Współpraca z firmą w zakresie doradztwa podatkowego

Kiedy regularnie pojawiają się pytania dotyczące tego jak możesz postąpić w danej sytuacji w związku z podatkami czy prawem w ogóle, dobrą opcją może okazać się podpisanie umowy z przedsiębiorstwem, które świadczy takie usługi. W efekcie otrzymasz pomoc do dyspozycji na warunkach jakie wynegocjujesz. Koszty korzystania z usług będą raczej stałe, ale za to mogą okazać się mniejsze niż w przypadku zadudnienia doradcy podatkowego na stałe. Umowa z kontrahentem może określać ścisłe godziny, w których pracownik firmy podatkowej będzie do dyspozycji telefonicznej czy też mailowej Twoich pracowników. Możliwe będzie także przyjęcie go w siedzibie Twojego przedsiębiorstwa np. raz na tydzień w godzinach pracy pracowników – tak, aby każdy kto ma jakiś problem związany z podatkami mógł zapytać oraz zwrócić się o poradę do specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.