Darmowy program do faktur – jakie funkcje powinien posiadać?

Prowadzisz małą firmę, samodzielnie wystawiasz faktury i masz problem z wyborem programu do generowania dokumentów sprzedaży? Podstawowe funkcje, na które należy zwrócić uwagę znajdziesz w darmowych opcjach oprogramowania w wersji online. Dostęp od ręki i to za 0 zł, to tylko dwie z wielu funkcji bezpłatnego programu do faktur.

Faktura eksportowa? Żaden problem!

Co do pierwszej niezbędnej funkcji, to nie powinno być żadnego problemu z wystawieniem wszystkich rodzajów dokumentów sprzedaży. Dobrze jeszcze, jeśli sporządzenie i automatyczne wysłanie faktury VAT, faktury marży, faktury proformy, korekty faktury, faktury eksportowej, faktury walutowej i dokumentu sprzedaży wewnątrzwspólnotowej możliwe jest bez limitu ilości wystawiania dokumentów. Przykładowo fakturę eksportową, która jest dokumentem przeznaczonym dla produktów na eksport, można wystawić w dowolnej walucie obcej, a system samodzielnie przeliczy kwotę po kursie NBP. Wybór dotyczy również języka użytego na fakturze. Do wyboru jest angielski, niemiecki i francuski.

Jednolity Plik Kontrolny? Owszem!

Obowiązkiem jest wysyłanie co miesiąc do Ministerstwa Finansów JPK. Plik dokumentów powinien zawierać deklaracje w dziedzinie ksiąg rachunkowych, wyciągów bankowych, ewidencji podatkowej księgi przychodów i rozchodów, faktur VAT, ewidencji przychodów i ewidencji stanów magazynowych. Wygenerowanie zestawu dokumentów w formacie XML i wysyłka bezpośrednio do ePUAP to również obligatoryjna funkcja programu do faktur.

Program do faktur i jednocześnie baza klientów? Dlaczego nie!

Warto mieć skatalogowane w jednym zawsze dostępnym miejscu dane produktów i usług wraz z możliwością kontroli stanów magazynowych. Dzięki integralności aplikacji szybko można wprowadzić również dane kontrahentów wpisując jedynie NIP, a dane pobrane zostaną z centralnej bazy GUS.

Wszystkie powyższe funkcje posiada program do faktur Streamsoft Firmino. Ponadto możesz wybrać szablon faktury, dostosować kolorystykę i dodać logo swojej firmy. Zaletą jest również to, że aplikacja jest dostępna online, więc w każdej chwili możesz z niego skorzystać z poziomu urządzenia z dostępem do Internetu. Darmowy program do faktur nie generuje dodatkowych środków finansowych. To ważne, gdy jesteś na początku rozwoju swojego biznesu i masz ograniczony budżet. Dlatego wersja podstawowa Streamsoft Firmino jest dla Ciebie.

Darmowy program do faktur – jakie funkcje powinien posiadać?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *