Darmowe terminale płatnicze dla urzędów. Co zrobić by je otrzymać?

Dostępność terminali płatniczych w przestrzeni publicznej to wygoda i komfort dla klientów. Teraz, w ramach programu Polska Bezgotówkowa oferowane są darmowe terminale dla urzędów!

Polacy na potęgę płacą kartami płatniczymi. Upodobali sobie zwłaszcza transakcje zbliżeniowe. Nic dziwnego! Okazuje się, że ponad 99 proc. terminali płatniczych w Polsce umożliwia tego rodzaju płatności.

Transakcje kartą są szybsze i wygodniejsze niż tradycyjne metody płatności. Nie trzeba nosić przy sobie portfela wypchanego monetami i banknotami, przy zakupie odliczać odpowiedniej kwoty i czekać na wydanie reszty. Dzięki płatnościom telefonem komórkowym, np. za pomocą systemu BLIK, nie trzeba nawet mieć przy sobie portfela by dokonać zakupu lub skorzystać z danej usługi.

Dostępność do terminali płatniczych jest więc znacznym udogodnieniem dla – coraz częściej płacących bezgotówkowo – mieszkańców naszego kraju. Dzięki programowi Polska Bezgotówkowa w punktach handlowych i usługowych przybyło wiele urządzeń płatniczych. Od września 2018 roku w programie mogą wziąć udział także instytucje państwowe.

Terminale płatnicze dla urzędów

Terminale dla instytucji publicznych to kolejna propozycja programu upowszechniania płatności bezgotówkowych o nazwie Polska Bezgotówkowa. Dzięki wprowadzeniu urządzeń płatniczych do urzędów postrzegane są one jako nowoczesne i przyjazne obywatelom. By opłacić wydanie paszportu lub rejestrację samochodu nie trzeba bowiem odchodzić od stanowiska by szukać najbliższego bankomatu, ale wystarczy posłużyć się kartą lub nawet – telefonem. Jak działa program w przypadku sektora publicznego?

By otrzymać darmowe terminale płatnicze należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać zakładkę o nazwie „Sektor publiczny” a następnie wypełnić formularz dostępny na stronie. Następnie należy oczekiwać na kontakt ze strony handlowca. Po przejściu weryfikacji kurier dostarczy urządzenia pod wskazany w formularzu adres. Dany urząd może otrzymać tyle darmowych terminali, ile posiada punktów kasowych.

Uczestnicy programu do 31 sierpnia 2021 nie ponoszą żadnych kosztów związanych z posiadaniem i użytkowaniem terminala. Do końca sierpnia 2021 roku nie płacą też prowizji od transakcji VISA i Mastercard. Zapewnione mają również wsparcie techniczne.

O urządzenia płatnicze ubiegać się mogą m.in. jednostki administracji publicznej, skarbowej, sądy i publiczna służba zdrowia. Dostępne są także terminale dla samorządów. Więcej o tym, jak otrzymać darmowe terminale płatnicze dowiesz się na stronie https://bezgotowki.pl/sektor-publiczny/.

Darmowe terminale płatnicze dla urzędów. Co zrobić by je otrzymać?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *