Czy warto zmienić biuro do wynajęcia?

Jeśli właśnie kończy Ci się obecna umowa najmu biura, być może zastanawiasz się, czy ją przedłużyć, czy poszukać czegoś innego. Już samo zastanawianie się nad tym jest podpowiedzią, że warto poszukać nowej lokalizacji.W szerszej perspektywie zmiana biura może przynieść wiele korzyści – zarówno dla pracowników, jak i dla całej firmy. Jak jednak zrobić to z głową i nie żałować? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu na ten temat!

Nie kieruj się sentymentem i zbadaj rynek

Niektóre firmy są przywiązane do obecnego biura. Wynika to z tego, że mają z nim dobre wspomnienia (duże kontrakty, przyjęcie nowych pracowników) albo po prostu nie mają czasu lub chęci na poszukanie czegoś innego. Przyjęcie takiej postawy może jednak wywrzeć negatywny wpływ zarówno na finanse, jak i na organizację działań firmy. Zanim więc zdecydujesz się na przedłużenie umowy, zbadaj sytuację na rynku biur do wynajęcia oraz zastanów się, czy zmiana lokalizacji firmy nie byłaby korzystniejsza pod względem finansowym. Podaż na rynku biur do wynajęcia w Polsce bije corocznie nowe rekordy, co pozytywnie (z punktu widzenia najemców) wpływa na ceny najmu tego typu nieruchomości.

Zobacz, co możesz zyskać

Logicznym jest, że jak zmieniać biuro, to na lepsze pod każdym (lub przynajmniej większością) względów. Zatem bierz pod uwagę tylko te biura do wynajęcia, które charakteryzują się wyższym standardem wyposażenia powierzchni (okablowanie, klimatyzacja, powierzchnia socjalna) oraz otoczenia zewnętrznego (zielone przestrzenie, parking, ochrona). Nowsze budynki są zazwyczaj bardziej prestiżowe, co wpływa na pozytywny wizerunek firmy w oczach klientów, jak i przyszłych pracowników. Dodatkowo zmiana biura może dobrze oddziaływać na obecnych pracowników, którzy w nowym miejscu odnajdą nową energię i zapał do pracy.

Podsumowanie

Pozostanie w dotychczasowym biurze może negatywnie wpłynąć na pracowników, a w konsekwencji – całkowite funkcjonowanie firmy. Dlatego rozważ przeprowadzkę do lepszego biura i nie kieruj się wyłącznie brakiem czasu czy chęci na nowe poszukiwania. Zobaczysz – takie rozwiązanie z pewnością Ci się opłaci. Bo tego rodzaju zmiany są zawsze dobre!

Czy warto zmienić biuro do wynajęcia?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *