Chcesz zainwestować w apartament w Gdańsku? Sprawdź, gdzie zarobisz na nim najwięcej!

Inwestycje w mieszkania przeznaczone następnie na wynajem nadal cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. Gdańsk znajduje się na szczycie listy miast, w których na wynajmie „M” można zarobić najwięcej.

Gdy oprocentowanie lokat jest bardzo niskie, a fundusze inwestycyjne i giełda ryzykowne, to właśnie nieruchomości przyciągają największą uwagę wśród inwestorów. Aktualnie trend ten dotyka głównie rynku mieszkaniowego – lokale mieszkalne przeznaczane są wtedy od razu na wynajem, a ponadto same w sobie prezentują wysoką wartość, która stale rośnie.

Gdański rynek nieruchomości jest bardzo popularny wśród inwestorów – zauważają to także deweloperzy, którzy także z myślą o nich projektują i budują nowe apartamenty w Gdańsku – https://riverfront.pl/. Na mieszkaniach można zarobić więcej niż na lokatach. Jest to także inwestycja uznawana za bezpieczną – nieruchomości rzadko spadają na wartości, dlatego też to sposób na przyszłościową inwestycję długoterminową.

Aby zarobić na mieszkaniu jak najwięcej, należy zakupić je w takiej lokalizacji, która zapewnia najlepszą stopę zwrotu, czyli będzie można zarobić na niej najwięcej, bez ponoszenia wysokich kosztów.

Wśród dzielnic o najwyższych dochodach z wynajmu w Gdańsku znalazły się:

  • Śródmieście
  • Jelitkowo
  • Strzyża
  • Wrzeszcz Dolny
  • Chełm
  • Oliwa

Oczywiście, o zarobku z mieszkania na wynajem decyduje szereg różnych czynników, w tym między innymi jego metraż, wyposażenie, dostępna infrastruktura. Wobec tego przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie nieruchomości na wynajem w Gdańsku powinniśmy zapoznać się z różnymi ofertami. Warto przy tym zaznaczyć, że ceny nieruchomości w Gdańsku poszły w górę w ciągu ostatnich miesięcy, co spowodowało, że średnio za jeden metr kwadratowy mieszkania w tej lokalizacji będziemy musieli zapłacić od około 7 000 do nawet ponad 10 000 złotych. Z drugiej jednak strony duże zainteresowanie mieszkaniami na wynajem w Gdańsku, zarówno wśród turystów, jak również mieszkańców czy przyjezdnych, przekłada się na atrakcyjny zysk dla właściciela takiej nieruchomości.

Chcesz zainwestować w apartament w Gdańsku? Sprawdź, gdzie zarobisz na nim najwięcej!
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *